CONVENȚIA DE COMUNICAȚII ELECTRONICE – EDIȚIA 3

A.C.e.R. impreuna cu Discovery Networks CEEMEA va prezinta A IIIa Conventie Nationala de Comunicatii Electronice

5-6 octombrie, Hotel Ramada Parc, Bucuresti

 

Luni, 5 octombrie

09.30 – 10.00 Înregistrare participanţi şi deschiderea expoziţiei.

10.00 – 11.00 Cafea de întâmpinare oferita de MTG

11.00 – 11.15 Cuvânt de deschidere al Preşedintelui A.C.e.R., Adrian Neagu

11.15 – 11.30 Spatiu rezervat reprezentantului Ministerului Comunicatiilor

11.30 – 11.45 Laura Corina Georgescu – Presedinte CNA

11.45 – 13.15 Ce vedem sezonul următor? – prezentari ale furnizorilor de continut

Invitați:

11.45 – 12.00 Discovery Networks – Ruxandra Mocanu, Marketing Manager SEE

12.00 – 12.15 Diva – Corina Cozminca, Affiliate Sales Manager

12.15 – 12.30 HBO – Max Dragoescu – Sales Manager HBO Romania

12.30 – 12.45 Turner – Cristina Valasutean, Distribution Director

12.45 – 13.00 The Medical Channel – Anda Manza, Distribution Director

13.30 – 14.30 Prânz oferit de HBO Romania

14.30- 16.00 Tehnologia de varf si noi oportunitati de afaceri. – prezentari distribuitori de tehnologie

Invitati:

14.30 – 14.45 Intracom Telecom- Dionisis Pavlatos, Principal Product Marketing Engineer, Telco Software Division – „Comprehensive Interactive multi-screen solution”

14.45 – 15.00 Teleste

15.00 – 15.15 AMOS – Viorel Chirescu

15.15 – 15.30 AXN – Jurasek Sandor, Distribution Director CE

15.30-15.45 Softel Consulting – David Mouen, Project Manager “Headend toolkit for new DTTV opportunities.”

15.45 – 16.00 Toptel

16.00-18.00 Vizitare standuri/intalniri

20.00-24.00 Recepţia de Gală la Hanul lui Manuc, oferita de Diva

Marti, 6 octombrie

10.00-11.30 Cafea de întâmpinare oferita de Teleste / vizitare standuri

11.30-13.00 Provocarile industriei de telecomunicatii.

11.30-11.35 Cuvânt de deschidere al Preşedintelui A.C.e.R., Adrian Neagu.

Invitati:

11.35-12.00 Spatiu rezervat reprezentantului CNA

12.00 – 12.15 Spatiu rezervat reprezentantului ANCOM

12.15 – 12.30 Spatiu rezervat reprezentantului RADIOCOM

12.30-12.45 Spatiu rezervat reprezentantului TVR

13.00-14.30 Prânz oferit de A.C.e.R.

14.30-16.00 Digitalizarea terestra urmatorii pasi.

14.30 – 14.45 Intracom Telecom – Sotiris Bithas, Marketing Director, Telco Software Division – „From legacy cable to next-gen multi-screen experience”

14.45 – 16.00 Panel de discutii moderat de Alin Petran, reprezentant ACER

Invitati:

SES Astra Romania – Mihai Ursoi, Country Manager Romania, Bulgaria, Moldova

Perfect Broadcast – Dumitru Mihali, Director

TVsat 2002 –Adrian Neagu, Director General

16.00 Moment dulce oferit de Travel Channel

16.00-18.00 Vizitare standuri/intalniri

20.00-24.00 Petrecerea de încheiere la Club Fratelli, oferită de AXN.